هفته بسیج گرامی باد.

 

بسیج نماد و جلوه وحدت و همبستگی ملی در عین کثرت است. در ترویج این فرهنگ جامع تمام اقوام ونژادها ، نقش تاثیرگزاری داشته و دارند.تمام خرده فرهنگهای موجود در کشور در فرهنگ بسیج ذوب شده و فرهنگ بسیجی را غنا و قوام و استمرار بخشیده ا ند.

بسیجی یعنی حساسیت و بسیج نقطه مقابل بی تفاوتی است. بسیاری از دست آوردهای امروز نظام اسلامی به برکت شجره طیبه بسیج نصیب ملت ایران شده است. بسیج یک فرهنگ است، فرهنگ نشاط و تلاش، ایمان و اخلاص به خدا و راه نجات انسان هاست.

فر هنگ بسیجی یعنی فرهنگی که می تواند با ایجاد فضایی عقلانی و توام با تفکر  بر تمام احزاب و صاحبان عقائد و سلائق مختلف تحت لوای پرچم توحید و زعامت ولایت فقیه (همرا ه با اعتقاد قلبی و عملی به این اصل اساسی و خدشه ناپذیر) به راحتی بتوانند در آن تنفس کنند و به اظهار نظر و عقیده بپردازند در غیر اینصورت ما شاهد تهدید و تحدید این نیروی وحدت آ فرین خوا هیم بود. حضرت امام (ره) در فرمانی گرانسنگ برای پایه گذاری این نهاد مقدس از جمعیت ۳۰ میلیونی خواستار تشکیل ارتشی بیست میلیونی در قالب بسیج را شدند.

وحضرت ایشان بهتر از همه ما می دانستند( به غیر از ده میلیون نفری که به دلیل خردسالی و ثقل سن توان تعقل و تفکر را ندارند) در این ارتش ۲۰ میلیونی ، بیست میلیون فکر و عقیده متفا وت وگاه متضاد ( نه در اصول اسلام ونظام بلکه در روشهای دستیابی به اهداف عالی اسلام ناب ونظام مقدس جمهوری اسلامی) وجود دارد وخواهد داشت منتهی هنر ارزشمند حضرت امام (ره) در این عامل مهم بود که توانست همه این افکار و اندیشه و سلائق مختلف را حول محور بسیج گرد آورند و به طوری که به مرور زمان این نگرش به فرهنگی فراگیر و جامع تبدیل شود. و همین فرهنگ ناب و مترقی از آغاز پی ریزی تاکنون نه تنها باز نایستاد بلکه حتی در زمان فقدان حضرت ایشان نیز در ظل توجهات و عنایات حضرت ولی عصر (عج) و رهبریهای داهیانه مقام معظم رهبری توانست روز به روز به حرکت زایشی خود در تمامی ابعاد و اضلاع و زوایا ادامه دهد.

ادامه مطلب...

/ 1 نظر / 15 بازدید
بانو گیلیش

ahange webeto kheili doos daram